“Vetëm pse është femër duhet të dalë ashtu në të ftohtë?!”

 

Një foto e aktores së njohur, Jennifer Lawrence, me një fustan plotësisht të hapur, teksa dridhet nga i ftohti, ka shkaktuar shumë debat online.

Aktorja 27-vjeçare, fituese e çmimit Oscar, ishte në Londër për të promovuar filmin e fundit “Red Sparrow”.

Por teksa aktorët meshkuj të filmit ishin të veshur me pallto, ajo ishte me fustan të hapur Versace në temperaturën 3 gradë.

Komentuesit e shumtë thanë se është e papranueshme që ajo të dalë ashtu, vetëm pse është femër.

Të tjerë thonë se qëllimi i saj është që të tërheqë vëmendjen dhe të ‘shesë’ filmin.

Aktorja ka bërë avokatinë e barazisë gjinore, por disa organizata thonë se kjo pamje tregon se ajo është shumë larg.

     

Shkruar Nga
More from Redaksia

Dilemat për Kryeprokurorin e ri; i përkohshëm dhe zgjedhje me 36 vota

Mandati i Adriatik Llallës përfundon në 3 dhjetor. Të drejtën për hapjen...
Read More