Video e armatimit: “Ç’do i thotë Rama gazetares së Euronews?”Policia e Tiranës bëri të ditur sot se ka arestyar dy persona, të quajtur Adil Mersinllari dhe Bledar Muçollari, të cilëve iu është sekuestruar një arsenal i vërtetë armësh të rënda dhe municionesh.

Kështu, atyre iu janë gjetur 57 kallëpe tritol, 103 granata, 100 ndezës granatash, 1 granatahedhës, 23 predha granatahedhësi, 20 kuti eksplozivi shumë të fuqishëm, 3 murtaja, 2 mitralozë të rëndë, 216 copë krehëra fiskehësh kalibri të ndryshëm, etj.

Menjëherë pas lajmit për arrestimin, reagoi Partia Demokratike.

Nënkryetari Edi Paloka tha se tani kryeministri nuk ka çfarë i thotë gazetares së Euronews.

“Kur gazetarja e Euronews e pyeti për trafikun e armëve, Edi Rama iu hakërrye keq, sikur ajo po sajonte e po shpifte. Por sot është kapur një grup që trafikonte jo vetëm armë të lehta, por dhe mitralozë e granata. Rama me siguri nuk di më pak se gazetarja e euroneës, por mundohet ti fshehë këto trafiqe e trafikantët, dhe madje ti mbrojë ata. Siç bëri me Balilin, siç bën me Habilajt e shumë banda të tjera. Po krimet janë të rënda shumë e nuk mbulohen dot prej tij. Të habiturin e të paditurin bëri dhe për avionët e drogës, po ato mbushën qiellin. Është e qartë se Rama s’ka padije për këto punë, se këto punë bëhen me licesën e tij. Ai thjesht mundohet t’i fshehë,” tha Paloka.

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

Të abuzosh me emrin “Europë”

Nga Gilman Bakalli Dëmi është bërë tashmë. Europa dhe Bashkimi Europian përdoren...
Read More