Video: Kina shpik autobusin që u kalon sipër makinaveautobusiKina duket se ka gjetur një zgjidhje për problemin e autobusëve që ngecin në trafik.

Ja ku vjen superautobusi Transit Elevated.

Ai është projektuar në mënyrë të tillë sa kalon sipër makinave.

Mban deri në 1200 pasagjerë dhe pritet të hyjë në përdorim brenda një viti.

Fillimisht autobusi u prezantua në një panair në Pekin.

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

Pse ikja e Renzit mund të dëmtojë integrimin e Shqipërisë

Pas Brexit dhe zgjedhjes sё Trump, referendumi në Itali shihet si shenjë...
Read More