Video-skandali në Kuvend/ Ruçi largoi Gardën, Rama futi në sallë rojet e armatosura

Tensionet e ditës së sotmë në Kuvendin e Shqipërisë, e kanë frikësuar shumë Edi Ramën.

Pas protestës së opozitës, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i kërkoi Gardës së Republikës që të largohej, pasi nuk kishte asnjë rrezik.

Por nuk ka menduar kështu, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Ai ka thirrur në mbrojtje të tij, rojet e tij personale, që janë futur në sallën e Kuvendi të armatosur.

Në rregulloren e Kuvendit nuk lejohet futja me armë në sallë, por për Edi Ramën nuk ka as ligj e as rregulla.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Ami dhe Ermali bëhen prindër për herë të dytë

  Aktori i humorit dhe njëkohësisht drejtuesi i emisionit “Xing me Ermalin”,...
Read More