Vihet në pranga deputetja e Kosovës për armë mbajtje pa leje

aida-1

Një deputete e Kuvendit të Kosovës është vënë në pranga pas një urdhër-arresti të lëshuar nga Gjykata e Prishtinës. Urdhër-arresti mësohet se është zbatuar në orët e para të mëngjesit të sotëm.

“Policia e Kosovës bazuar në mandatin ligjor që ka është e obliguar në zbatimin e urdhërarresteve të ligjshme të lëshuara nga organet e drejtësisë dhe bazuar në këtë, sot me 09.02.2017 në orët e mëngjesit ka realizuar zbatimin e një urdhërarresti në zonën e përgjegjësisë së stacionit policor Vushtrri.

Njësitet relevante policore të stacionit policor Vushtrri, bazuar në urdhëresë, kanë ndaluar deputeten e RKS-së znj. Aida Dërguti, të cilën e kanë njoftuar mbi arsyen e ndalimit dhe bazuar në urdhëresë të njëjtën e kanë shoqëruar në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

Vlen të potencohet se znj. Aida Dërguti ka bashkëpunuar dhe kooperuar mirë me zyrtarët policorë dhe e njëjta është shoqëruar në gjykatë, ashtu siç parashihet me urdhëresë”, thuhet në një deklaratë të Policisë së Kosovës.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Giro d’Italia” nis nga Jeruzalemi, një top modele izraelite do të jetë imazh i saj

“Giro d’Italia”, një nga ngjarjet më të rëndësishme të çiklizmit botëror do...
Read More