Vijon rënia e temperaturave, ja moti gjatë ditës së sotmedielli-690x380

Deri në mesditë pjesa më e madhe e vendit do të dominohet nga vranësira dhe shira lokale, më të dukshme shirat do të jenë në zonat veriperëndimore të vendit.

Parashikohet që kushtet e paqëndrueshme atmosferike të mbeten prezent edhe gjatë orëve të pasdites, duke bërë që shirat të jenë dominuese në të gjithë territorin, por intensiteti i tyre do të jetë i ulët.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie me 2 gradë Celcius në vlerat e mëngjesit, por edhe mesdita do të sjellë rënie të lehtë të tyre. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi juglindor për pasojë në brigjet detare do të ketë dallgëzim 3 ballë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Kush është “koka” e bandës, njeriu me 2 emra që porositi vrasjen e mikut të Shullazit

Policia e Tiranës ka goditur një grup të strukturuar kriminal, i cili...
Read More