Vijon vala e të nxehtit afrikan, ja zonat që do të preken më shumë

Edhe këtë të mërkurë, vala e të nxehtit afrikan do të vijojë ndikimin në territor duke kushtëzuar kthjellime dhe temperatura shumë të larta, njofton Meteoalb.

Sipas parashikimeve, zonat më të nxehta pritet të jenë Tirana, Elbasani, Fieri, Berati, Kucova, Gjirokastra dhe Saranda, në të cilat termometri do të ngjitet në 39 grade C.

Pasditja mbetet në të njëjtat kushte të motit për ultësiren perëndimore ndërsa kalime vranësirash të herë pas hershme do të ketë në zonat malore.

Shkruar Nga
More from Revista User

Aksidenti i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, ndërrojnë jetë 4 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Sukth duke u gdhirë dita...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *