Aktualitet

Vizë për në SHBA? Njoftimi i rëndësishëm i ambasadës në Tiranë: Çfarë duhet të keni kujdes…


               Publikuar në : 10:20 - 23/08/18 |
mapo.al

Nëse dëshironi të aplikoni për vizë turistike për të vizituar Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të bëni kujdes që vizita juaj të jetë vetëm për këtë qëllim.


Përmes një statusi në Facebook, Ambasada e SHBA në Tiranë njofton se vizat turistike janë për një qëndrim të shkurtër në SHBA dhe duhet të siguroheni që të zbatoni rregullat.

“| Vizat turistike janë për një qëndrim të shkurtër në SH.B.A. – jo për të punuar apo për të ndjekur shkollën atje. Sigurohuni që ju po zbatoni rregullat e vizës tuaj kur të udhëtoni në SHBA. Nëse keni pyetje se çfarë është e lejueshme me vizën tuaj, më pyesni mua! Jam gjithmonë e lumtur t’ju ndihmoj 👉 #PyetAnnën 👩💻”,– thuhet në njoftimin e ambasadës se SHBA-ve në Tiranë.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas