Kryesore

Vogëlushes i shfaqen shenja nëpër trup, kur nëna e kuptoi të vërtetën, ishte shumë vonë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:06 - 08/06/18 |
mapo.al

Historia e dashurisë mes Aimee dhe burrit të saj Craig, ishte e përsosur në çdo mënyrë, dhe muaji i mjaltit sapo kishte filluar për ta. Por shumë shpejtë ëndrra e tyre do të kthehej në makth. Çdo gjë filloi kur vajzës së Aimee, Brogan, filluan t’i zhvillohen disa shenja nëpër trup.


Vetëm 14 ditë pasi ishte në altar me nënën dhe babin e saj, Brogan u shtri në shtratin e spitalit duke luftuar me jetën. Në fillim, të gjithë besuan se shenjat ishin normale dhe mjekët në spital nuk i morën shumë seriozisht. Por kur shenjat filluan të shpërndahen nëpër trupin e Brogan, Aimee kuptoi se kjo ishte diçka më shumë.


Ajo e dërgoi atë në spital dhe mjekët shpejtë e kuptuan shkakun. Brogan shfaqi shenja të qarta të meningitis dhe u dërgua shpejt në spitalin e fëmijëve në Birmingham, Angli. Meningitis është një gjendje shëndetësore e rrezikshme dhe pasi trajtimi i Borgan filloi shumë vonë, mjekët nuk mundën të bënin asgjë. Në mënyrë që t’ia shpëtonin jetën, mjekët ia amputuan asaj këmbën e majtë.


Mjekët ia amputuan këmbën, pasi ia rrezikonte jetën, dhe ia vendosën një protezë. Edhe pse ajo kishte dhimbje të madhe, Brogan ishte e gatshme të luftonte për të mbijetuar. Për fat të mirë, ajo pati mbështetje të madhe nga familja dhe të afërmit – dhe ia doli që të shpëtonte e gjallë.


<
>
6_1528385232-6607276 5_1528385222-7648754 4_1528385211-9535626 3_1528385201-9232016 2_1528385193-2269886 1_1528385185-1272192


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas