Vogue: Dua Lipa në mesin e 25 femrave më me ndikim në botë

Revista Vouge e ka renditur Dua Lipën në mesin e 25 femrave më me ndikim në botë.

Dua Lipa është cilësuar si femra më e transmetuar në Britani në vitin e kaluar.

“12 muajt e kaluar kanë bërë që Dua Lipa të kalojë nga një këngëtarë më pak e njohur, në një yll që i mbush stadiumet.

Lipa bëri historinë e britanikëve në shkurt, kur ajo u bë artistja e parë që mori pesë nominime për një natë.

Ajo gjithashtu cilësohet si përcaktuese e kulturës.

Kënga e saj “New Rules” është cilësuar si himn i fuqizimit të gruas, dhe ka pasur më shumë se një miliard shikime në YouTube”, shkruan Vogue.

 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Edi Rama duhet të qartësohet, çështja Tahiri është juridike apo politike?

Nga Ervis Iljazaj - Çështja Tahiri vazhdon ende të zërë vëmendjen kryesore në...
Read More