Vritet në një sulm ajror “truri” i sulmeve në “Charlie Hebdo”1481318696charlie

Një lider i Shtetit Islamik, i konsideruar “truri” i sulmeve ndaj redaksisë së gazetës satirike “Charlie Hebdo”, janarin e vitit 2015 në Paris, është vrarë në një sulm ajror të forcave amerikane në Siri.

Lajmin e kanë bërë të ditur këtë të premte burime ushtarake amerikane, sipas të cilave Boubaker el Hakim ka vdekur më 26 nëntor në Raka.

Franko-tuniziani 33-vjeçar ka qenë mbikëqyrësi i vëllezërve Said dhe Sherif Kouachi, që kryen masakrën ndaj gazetarëve dhe ilustruesve të “Charlie Hebdo”.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Fier, arrestohet 22 vjeçari, vodhi 13 milionë lekë në një pulari

Një biznesmen 52 vjeçar nga Fieri ka denoncuar vjedhjen e pularisë së...
Read More