Watson dhuron 1 milion dollarë për kampanjën kundër ngacmimeve seksuale

Ylli i filmave “Harry Potter”, Emma Watson ka dhënë donacion 1 milion dollarë për një kampanjë që ka për qëllim t’ju ndihmojë viktimave të ngacmimeve seksuale.

Donacioni vjen pasi afërsisht 200 yje nga Britania dhe Irlanda kanë nënshkruar një letër të hapur për t’i dhënë fund ngacmimeve seksuale në punë.

Emma Thompson, Keira Knightley dhe Emma Watson janë në mesin e yjeve që kanë nënshkruar këtë letër e cila u publikua në Observer.

Watson është nga donatorët e parë atë Fondit Britanik për Drejtësi dhe Barazi.

Shkruar Nga
More from Revista User

Dorëheqja e Ajazit, Rama drejt Presidencës, takim me Ilir Metën

Kryeministri Edi Rama është nisur drejt Presidencës, ku mësohet se do të...
Read More