Xhemi Shehu, moderatorja me traditë familjare në televizion, shikoni kush i ka paraprirë…

Pak e dinë se Xhemi Shehu është mbesa e spikeres së parë të televizionit shqiptar, Stoli Beli.

Stoli Beli është shprehur se sa herë sheh Xhemin në ekran, i duket sikur sheh veten.

“Është vajza e vajzës së vëllait (Moisiut), por unë e kam mbesë shpirti. Që të vogël e kam dashur shumë dhe kam ruajtur shumë kujtime nga ajo, që nga kartolinat që më ka shkruar e deri te suveniret.

Xhemi me mamanë e saj, Çiljetën, vinin shpesh në shtëpinë time, ashtu si edhe unë te ato”.

“E shihja teksa hidhte shtat dhe që atëherë e kam ndjerë që ajo do të çante në botën e artit. Drejt të them, kur e kam parë për herë të parë në ekran, kisha shumë frikë.

Më rrihte zemra fort dhe emocionohesha, ndërsa tani jam krejt e sigurt te ajo.

Në çdo dalje skenike të saj, më duket sikur shoh veten”, ka rrëfyer Stoli Beli për “Panorama plus”.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Rama: Pagesa te Rruga e Kombit nuk rifillon pa gjetur zgjidhje

  “Nuk do të fillojmë sistemin e pagesës pa pasur zgjidhjen më...
Read More