Foto të rralla të Marilyn Monroe….Ed Clark, fotograf i revistës së njohur “Life” ka realizuar foto të mahnitshme të aktores se njohur të produksionit Century Fox, Marilyn Monroe

Aktorja në atë kohë ishte e re dhe sapo kishte nënshkruar kontratë më Fox në gusht të 1946 por më vonë e kishte thyer atë pas gjashtë muaje.

Marilyn Monroe 1

Picture 1 of 13

 

Monreo kaloi disa vite për të profesionalizuar zejen e saj, duke marrë mësim për aktrim, modelim dhe natyrisht duke u shoqëruar me drejtor ekzekutive të produksioneve.

Më 1950 aktorja bëri gjashtë fima, dy prej të cilëve kishte role të vogla si “The Asphalt Jungle” dhe “All About Eve”.

Ky është njëri prej fotosesioneve të asaj kohe që Clark e realizoi në pyllin e Griffith Park të Los Angeles.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Zbulohet emri i biznesmenit që iu shkatërrua makina me tritol në Vlorë

Tritol një automjeti në Vlorë. Ngjarja e ndodhur në lagjen ‘10 korriku’...
Read More