Zbulohet kampi i ISIS-it për sulme në Evropë

Në Siri është zbuluar kampi i Shtetit Islam për stërvitjen e xhihadistëve për sulme në Evropë dhe për dy vjet e gjysmë të punës së kampit në rajonin e Evropës janë transferuar mbi 50 terroristë, shumica “përmes rrugës ballkanike”, shkruan “Ve?ernji list”.

“Një xhihadist i zënë rob në qytetin e liruara kohë më parë Mosul u ka zbuluar prokurorëve të dhëna për kampin stërvitës për terroristë, të cilët kishin për detyrë që të kryejnë sulme terroriste në gjithë Evropën. Siç thonë, prokurorët irakianë, bëhet fjalë për terroristin e pozicionuar lart, i cili ishte i martuar me motrën e njëri nga bashkëpunëtorët e afërt të kalifit Abu Bakr Al-Baghdadi”, shkruan gazeta kroate.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Ti mund të besosh tek unë”, Macron i përgjigjet me vargje poemës së një adoleshenteje britanike

Sophie, një adoleshente britanike, i kishte dërguar më 1 prill presidencës franceze...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.