Zbulohet një e vërtetë shokuese e serialit “Esmeralda”Leticia Kalderon, 49 vjeç, ka qenë në kulmi i karrierës së saj aktive si një 29-vjeçare, duke luajtur në serialin e dashur për kosovarët Esmeralda.

1-6

Picture 1 of 3

Bëhet fjalë për serialin në të cilin një vajzë lindur i verbër dhe mamia në lindje tha se ajo ishte e vdekur dhe e zëvendësoi atë me një fëmijë tjetër mashkull dhe i premtoi atij një familje të pasur.

Calderon akoma është aktore aktive, por në vitin 2014 ajo e pranoj një fakt që kurrë huk e dinim për jetën e saj.

Esmeralda kishte probleme të mëdha me drogën.

Ajo e pranon se kishte vuajtur nga varësia e kokainës pikërisht në kohën kur po xhironte serialin “ Esmeralda”.

Ajo u tërhoq nga ferri vetëm kur shoku i saj më i mirë vdiq në duart e saj nga një mbidoza.

“Isha e re, në kulmin e karrierës sime, plot me para dhe çdo gjë ishte në dispozicion për mua. Imuniteti mund të më kushtojë jetën, “tha ajo në një intervistë për një shfaqje meksikane.

Aktorja kishte dy martesa dhe nga ana tjetër me avokatin Juan Collad (57) ka dy binjakë Lucien dhe Karlos. Kur ajo kreu lindjet në vitin 2005, mori një pushim më të gjatë për t’i kushtuar kohën e saj bijve, sidomos të Lucianit, i cili ka lindur me sindromin Daun.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Bulqiza mbytet nga mbeturinat

Ndotja e mjedisit ka marrë përmasa shqetësuese në Bulqizë, në zonën e...
Read More