Zbulohet një tunel ku fshihej kanabis në Skrapar

kanabis-skrapar

Policia e Beratit dhe ajo e Skraparit kanë zbuluar një tunel në pyllin e fshatit Stror në Skrapas, në të cilin fshihej kanabis.

Pasi kanë marrë informacion, dy policitë ushtruan kontroll në tunel dhe zbuluan 72 kg kanabis.

Strukturat e Policisë Berat filluan hetimet për dy nga banorët e zonës, por për shkak të ruajtjes së veprimeve hetimore nuk bëhen të dituar gjeneralitetet e tyre. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

Shkruar Nga
More from Revista User

“A mund të ndaloni? Ju lutem boll më! Mjaftoi ‘lumturia’ që i dhatë në të gjallë”

Miku më i mirë i gazetares Adelajda Xhamani, e cila u nda...
Read More