Zbulohet varreza me motive të pashpjegueshmeNjë varrezë e vjetër 1.400 vjet, e cila u zbulua në Kinë, përmban murale të pazakonshme, të cilat shkencëtarët nuk mund t’i shpjegojnë.

 

varreza 1

Picture 1 of 2

 

Muralet janë enigmatike pasi të gjitha motivet në varrezë janë plotësisht unike dhe dallojnë nga njëra-tjetra. Varreza për herë të parë u zbulua në qytetin Sinxho dhe gjatë gërmimit në vitet 2013-2014, ekipi i arkeologëve zbuloi se është plaçkitur në tërësi.

Vetëm disa pjesë të objekteve janë ende të ruajtura, përfshirë edhe muralet e pazakonshme, të cilat për çudinë e shkencëtarëve kanë mbetur të paprekura.

Perëndesha e zbuluar është identifikuar si zoti i erës, por shkencëtarët tani nuk kanë një shpjegim se çfarë do të thotë pamja e tij se si vrapon drejt hapësirës së varrezës.

Po ashtu, nuk dihet as se çfarë përbën krijesa me trup të kaltër.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Vidhte energji elektrike, arrestohet 41 vjeçari

Policia e Durrësit kap shtetasin e shpallur në kërkim, të dënuar me...
Read More