Zhdukja misterioze e avokatit Muço, Prokuroria nis hetimet

Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet për zhdukjen e avokatit Besnik Muço prej 12 ditësh. Prokuroria po heton për rrëmbim personi, pas denoncimit të familjarëve të avokatit për zhdukjen e këtij të fundit në rrethana misterioze prej rreth dy javësh.

Avokati Muço kishte dokumente të rregullta qëndrimi në Itali, ku jetonte me bashkëshorten dhe fëmijët e tij. Ishte bashkëshortja e avokatit që denoncoi në autoritetet dhe mediat italiane për zhdukjen e të shoqit, i cili ishte nisur në tragetin e linjës Durrës-Bari më 2 nëntor, por që nuk kishte mbërritur te familja.

Menjëherë pas denoncimit të gruas, policia nisi hetimet duke ngritur disa pista, ndërsa ditën e sotme është vënë në lëvizje dhe Prokuroria.

Shkruar Nga
More from Revista User

Afganistan: Nga sulmet ajrore janë vrarë së paku 13 militantë

Zyrtarët afganë thanë sot se së paku 13 militantë, përfshirë 5 pjesëtarë...
Read More