Zinedine Zidane kërcënon Bayern, deklarata e tij është epikePërpara gjysmëfinales së Champions League kundër Bayern Munchen, trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ishte në humor. Francezi ishte i qartë ndërsa deklaroi, se e pret një kundërshtar tepër i vështirë, që është përmirësuar shumë me Jupp Heynckes dhe për më tepër ndeshja e parë luhet në “Allianz Arena”.

“Nuk do ta bëjmë në brekë, nuk ka për të ndodhur një gjë të tillë”, u tha ai gazetarëve në konferencën për shtyp.

“Ne dëshirojmë t’i luajmë këto ndeshje, jemi emocionalisht mirë dhe jemi të përgatitur të luajmë një lojë të mrekullueshme”, shtoi francezi.

James Rodriguez përgatitet të përballet me ekipin e tij të vjetër dhe me Bayern duke luajtur kaq mirë në Bundesliga. Ata mund të provojnë kundërshtarë të ndërlikuar për kampionët e Zidane, fituesit në fuqi të Champions League.

“Unë nuk dua që ai të largohet. Ai donte të luante më shumë dhe e kuptoj, kurrë nuk kam patur probleme me James”, vazhdoi Zidane.

Këtë vit ka qenë e njëjta gjë me lojtarët e tjerë që mbeten në stol dhe në këtë rast çdo trajner ka një detyrë të vështirë.

“Ai do të jetë i motivuar, sepse ai është një lojtar i shkëlqyer dhe dëshiron të bëjë mirë. Kushdo që mendon se jam kundër James është i gabuar, ai është një lojtar i madh”, shtoi “Zizou”.

Pas dështimit në Kupën e Mbretit dhe kapitullimit në kampionat, ky kompeticion është i vetmi për Realin që të mos e mbyllë sezonin me duart bosh.

“Më shumë se të menduarit për të fituar Champions League, ne mendojmë të luajmë një ndeshje të mirë”, tha Zidane.

“Çdo lojtar dëshiron të luajë në këto lloj ndeshjesh, të cilat janë më të vështira kur luan kundër një kundërshtari të ndryshëm. Unë nuk kam asnjë dyshim, se do të jemi në 150% tonë”.

Më pas trajneri francez u ndal edhe tek Bayern dhe tek puna që ka bërë Heynckes: “Ai është i jashtëzakonshëm për atë që ka bërë në botën e futbollit. Eshtë për t’u admiruar. Do të duhet një paraqitje e shkëlqyer ndaj një kundërshtari të fortë. Na pret një ndeshje e fortë dhe mua më pëlqejnë të tilla përballje”. /EDS/

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Paradë yjesh në Fashion Week të Dolce & Gabbana

Në pasarelën e Milanos gjatë Fashion Week të Dolce & Gabbana, shkëlqyen...
Read More