Zjarr i madh në një ndërtesë shumëkatëshe në Dubai

zjarr

Një zjarr i madh ka shpërthyer dje në një kompleks shumëkatësh në ndërtim e sipër afër qendrës më të madhe tregtare të Dubait.

Ky kompleks është pranë Dubai Mall dhe afër kullës 63-katëshe “The Address Downtown Dubai”, e cila ishte dëmtuar rëndë nga një zjarr natën e Vitit të Ri në vitin 2015.

Zyra për media e qeverisë së Duabit ka thënë se zjarri shpërtheu në kullat “Address Residences Fountain Views”, dhe se zjarrfikësit e kanë zjarrin nën kontroll.

Nuk raportohet për të lënduar.

Shkruar Nga
More from Revista User

Shantazh djalit të ish-deputetit, burgosen të rinjtë

Pesë të rinj u shpallën fajtorë dje nga Gjykata e Krimeve të...
Read More