Zjarr masiv në Kodër Mzez, 20 zjarrfikës ‘luftë’ me flakët me lopata


zjarri

Një zjarr masiv ka rënë në Kodër Mzez në zonën e Kasharit mbrëmjen e sotme. 20 efektivë zjarrfikës janë angazhuar dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit, po puna e tyre vështirësohet për shkak të terrenit.

Mësohet se vetëm në një pjesë po përdore uji për shuarjen e flakëve ndërsa në pjesën më të madhe zjarrfikësit po ‘luftojnë’ me lopata zjarrin. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të madhe dhe rrezikohen edhe disa banesa. Nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit por dyshohet se ka qenë aksidental.

Shkruar Nga
More from Revista User

Vëllai i Aldisonit: Ishin të lidhur, ai s’e ka kërcënuar Arielën

Ngjarja e rëndë e vrasjes së 21-vjeçares, Ariela Murati, nga 23-vjeçari Aldison...
Read More