Zonja e Parë më seksi në botë: 42 vjet më e re se i shoqi…Atë e quajnë Carla Bruni e Brazilit dhe shpesh është në qendër të mediave për shkak të teprimeve.

Thonë se kur Marcela Temer e do diçka, ajo e merr atë.

Tashmë 33-vjeçarja është akoma më shumë në vëmendje të medias, për shkak se modelja është Zonja e Parë e Brazilit.

I shoqi i saj, Michel Temer, është presidenti i përkohshëm i Brazilit pas pezullimit të Dilma Rouseff.

Modelja është 42 vjet më e re se i shoqi.

Për shkak të krizës së fortë politike dhe ekonomike në vend, disa media thonë se nuk duhet të ndjehen krenarë që kanë Zonjën e Parë më të bukur në botë.

Madje disa thonë se ajo simbolizon pikërisht hendekun social në vend.

“Ja, kjo zonja që shkon rregullisht për pazar në Milano dhe Paris. Tashmë do ia paguajmë ne këto teka,” thotë dikush.

Por ajo nuk duket e shqetësuar.

Kur i shoqi si zëvendëspresident do të zhvendosej në pallatin Jubaru, ajo kërkoi që të shpenzoheshin miliona euro për ta rregulluar nga e para.

Tashmë pallati në San Paolo kushton 3 milionë euro dhe ajo jetoi aty me mamanë dhe djalin e saj për një vit, teksa i shoqi shkonte e vinte në Brazilia.

Kur ajo insistoi që edhe mamaja dhe motra e vogël të vijnë për të jetuar në Brazilia, Michel bleu për 2 milionë euro një vilë me pesë dhoma gjumi dhe mori me qira për 7 mijë euro në muaj një vilë në atë lagje, që ato të ishin pranë njëra-tjetrës.

Sërish paratë e taksapaguesve në lojë.

Familja ka katër shërbëtorë vetëm për të larë dhe hekurosur rrobat.

I gjithë stafi që kujdeset për ta shkon në 52 persona, përfshi këtu një ekip me truproja.

Kostoja për ‘shtëpinë mbështetëse’ shkon në më shumë se 30 mijë euro në muaj.

Lajmet për jetën e tyre luksoze i gjen çdo ditë në media, që nga udhëtimet për blerje në qendrat e shtrenjta tregtare në mbarë botën e deri tek spekulimet se kanë brenda në shtëpi një klinikë bukurie.

Glamorous: Marcela Temer, 33, is Brazil's new First Lady after her husband Michel, 75, took the top job and has been raising eyebrows for her wanton spending of public money (and the age difference with her husband)Flush: Marcela, who is 42 years younger than her husband, spent millions of public cash on house renovationsDespite the country's economic turmoil, Marcela Temer has refused to compromise on her opulent lifestyleThe good life: Marcela's mum Norma joined Marcela and her son on a shopping holiday to New York and another to Miami, just to celebrate Brazil's 'children's day'. Above, the family enjoy a fancy meal outMama: Marcela's mother Norma, who at 62 is thirteen years younger than her son-in-law, posts pictures of the results of plastic surgery around her eyes as well as photos of her flying first class with her daughterPalace: Marcela reportedly refused to move to Jaburu Palace, the official residence of Brazil's Vice President and only moved in when it had undergone multi-million pounds worth of renovations paid for by the public purseShe then insisted her mother and younger sister join her living in the capital Brasilia, so husband Michel bought a £1.5million five-bedroomed mansion on the same street, and rented another four-bedroom property nearbyStaff: The family only visited Sao Paulo on some weekends, but still employed full-time army of staff thereHigh-life: Improvements included work on the swimming pool at the Jaburu Palace, all paid for by public moneyDiva: High-maintenance Marcela is known to shut down restaurants to get some privacy when she eats Saucy: Revealing photos of Marcela were also for sale from a mystery source in her hometown who claimed to have 18 photos of his wife in revealing attire, demanding £5,000 for their return. Temer didn't pay upVain: Friends from childhood have brandy the former beauty queen as vain, and don't think she's changed For many Brazilians, Marcela and her family's lavish life symbolises the country's gaping social inequalitiesYummy mummy: The then vice-president had to deal with another potentially embarassing episode after a hacker reportedly retrieved three 'intimate' photos of Marcela from her mobile phone

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

Tentativa e fundit për të ndalur vettingun

Nga Ervis Iljazaj Ndërkohë që  vëmendja e opinionit publik është e përqendruar...
Read More