10 të famshmit, fitojnë miliona nga publikimet në InstagramTashme dihet që Instagrami nuk është vetëm për të publikuar fotografi.

Të gjithë VIP-at që kanë një numër të madh ndjekësish fitojnë nga publikimet e tyre dhe jo pak.

Sipas gazetës ‘Hopper HQ’ listën e kryeson Kylie Jenner, sipërmarrëse dhe personalitet televizive amerikane.

Ajo ka 112 milion ndjekës në rrjetin social ku për çdo shkrepje merr 1 milion dollar.

Në vendin e dytë është aktorja dhe këngëtarja Selena Gomez.

Ish e dashura e yllit pop, Justin Biber ka në rrjetin social unstant 140 milion ndjekës dhe fiton për çdo foto vetëm 800 mijë dollarë.

Cristiano Ronaldo në vendin e tretë.

Ylli i ri i Juventusit me 137 milion ndjekës merr 750 mijë dollar për çdo foto.

Kim Kardashian personazh televiziv më i ndjekur dhe i përfolur mban vendin e katërt. Për çdo foto fiton 720 mijë dollar me 114 milion ndjekës.

Beyonce diva e muzikës e nominuar 62 herë për çmimin i Grammy Awards, mban vendin e pestë.

Ajo ka 116 milion ndjekës në instagram dhe fiton për çdo foto 700 mijë dollarë.

Në vendin e gjashtë aktori dhe ish mundësi që njihej me emrin sportiv ‘The Rock, Dawyne Johnson me 111 milion ndjekës fiton për çdo foto 650 mijë dollar.

Justin Bieber në vendin e shtatë.

Këngëtari ka ne rrjetin e Instagramit 101 milion ndjekës dhe për çdo foto fiton 600 mijë dollar.

Neymar, futbollisti brazilian në vendin e tetë me 100 milion ndjekës dhe fiton për çdo foto 600 mijë dollar.

Leo Messi mban vendin e nëntë.

Futbollisti argjentinas njëkohësisht dhe yll i Barcelonës ka në instagram 97.3 milion ndjekës dhe për çdo foto fiton 500 mijë dollar.

Kendall Jenner mbyll dhjetëshen e yje që fitojnë nga publikimet e fotove.

Ajo është një nga modelet me të paguara në botë.

Në rrjetin social Instagram ka 94 milion ndjekës ku për çdo foto qe publikon fiton 500 mijë dollar.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

“Ramës në Berlin i kërkuan largimin, i thanë se je i papranueshëm”

  Nga Spartak Ngjela Çfarë i kërkuan Ramës në Berlin? Ramës në...
Read More