Akti i rëndë: I vihet zjarri kishës katolike “Shën Dominiku” në Durrës

Kishës katolike të “Shën Dominikut” në zonën e Kënetës në Durrës i është vënë zjarri gjatë natës nga persona ende të paidentifikuar.

“BalkanWeb” raporton se nga zjarri u dogjën dyert e jashtme dhe disa objekte në hyrje të kishës.

Pasi janë vënë re flakët gjatë natës është njoftuar policia dhe zjarrfikësja, e cila ka shuar zjarrin menjëherë.

Policia ndërkohë po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve të këtij akti.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Panairi i librit në Prishtinë: Jubileu i 20-të shkrin hartën e çmimeve letrare mes dy vendeve

Për pesë ditë në Prishtinë, libri shqip, në përpjekje për të ndërtuar...
Read More