“Askush nuk lejohet të dalë jashtë”

Qeveria gjermane i ka mbijetuar një krize të fortë politike.

Angela Merkel do vazhdojë të jetë kancelare pasi ka marrë dritën jeshile nga aleati i vogël bavarez, CSU.

Mosmarrëveshjet lindën për shkak të çështjes së azilkërkuesve.

Sipas gazetës Bild, marrëveshja parashikon ngritjen e qendrave të azilit.

“Askush nuk do lejohet të dalë prej andej,” tha një burim.

Aktivistët e të drejtave të njeriut janë alarmuar. Ata thonë se këto janë kampe përqëndrimi.

Kurse zyrtarët e qeverisë theksojnë se këto qendra nuk janë burgje.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Rritja e çmimit të ujit të pijshëm në Tiranë, Basha e quan “kriminale” dhe bën një thirrje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me vendimin e...
Read More