Çmenden kolumbianët pas fitores së kombëtares, 8 të vdekur dhe 72 të plagosur

Suksesi i Kolumbisë përballë Polonisë ka sjellë festime të shumta në vendin latin.

Kolumbianët arritën të fitonin me një rezultat bindës 3-0, duke bërë më të sigurt kështu kualifikimin  për në fazën e 1/16-tave.

Festimet kanë qenë të shumta, por kanë degjeneruar në përgjakje,

8 persona kanë ngelur të vdekur dhe 73 të plagosur dhe kjo si pasoje e përdorimit të tepërt të alkoolit nga ana e tifozëve.

Raportohet se mes të plagosurve kanë qenë edhe forcat policore, të cilat janë munduar që të shuajnë sherret e ndezura.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Princ Harry dhe Meghan Markle refuzojnë dhuratat në vlerë prej 11 milionësh, kjo është arsyeja

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë kurorëzuar javë më parë lidhjen e...
Read More