Fotot e rralla nga Shqipëria komuniste: Ja vendi ynë në vitin 1988Komunizmi ishte periudha më e errët e Shqipërisë. Vendi ynë u izolua nga mbarë bota.

Vetëm disa të huaj mund të kishin akses në Shqipëri. Një prej tyre ishte Erik Steward, që vizitoi Shqipërinë në vitin 1988.

Ishte një vit shumë i vështirë pasi varfëria ishte në kulm.

Fotot e Erik Steward janë publikuar nga World Bulletin.

Disa prej fotove të tij janë bërë në Tiranë, Shkodër, Berat, Durrës, Krujë, Gjirokastër, etj.

1234567891011121314151617181920
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

“Ish-policët e shpallur në kërkim fitojnë azil politik”

Berisha: E pabesueshme por e vërtetë! Alban Çela, Gjergj Kohela, Sokol Bode dhe...
Read More