Gruaja vret burrin në mes të pazarit, ja pamjet nga vendi i ngjarjesKrimi në familje ka goditur sërish në vendin tonë.

Gruaja ka vrarë bashkëshortin e saj mëngjesin e kësaj të diele. Violeta Donaj ka qëlluar me armë zjarri tip pistoletë burrin e saj Kujtim Donaj, banues në Rrëshen.

Sipas njoftimi të policisë, ngjarja ka ndodhur në tregun e Milotit. Fax News raporton se çifti i bashkëshortëve kanë qenë duke tregtuar, pasi çifti ishte tregtarë në tregun e Milotit dhe ngjarja ka ndodhur pranë tezagave ku shiste çifti.

Sipas dëshmitarëve, gruaja ka qenë së bashku në shoqërinë e një gruaje tjetër, mendohet kunata e saj, teksa ka qëlluar drejt bashkëshortit të saj.

Nga informacionet paraprake nuk dihet ende se cila ka qenë arsyeja që 35-vjeçarja ka qëlluar për vdekje bashkëshortin, 42 vjeçar.

E reja ka tentuar të largohet nga vendngjarja, por ndërhyrja në kohë e forcave policore, ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e saj si dhe sekuestrimin e armës së zjarrit me të cilën është kryer krimi.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, po vazhdojnë hetimet në vendngjarje për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Çifti kishte dy fëmijë.

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Lezha, shtetëzimi dhe ëndrra me bashki…

Nga Artur Lazri  Zhvillimet kryesore politike të fillimit të javës që lamë...
Read More