Liderët e BE-së: Do të mbrojmë interesat e Unionitbe

Liderët e Bashkimit Evropian njoftuan të mërkurën se do të mbeten të bashkuar dhe do të vazhdojnë të mbrojnë interesat e bllokut pas vendimit të Britanisë së Madhe për të braktisur Unionin.

“Unioni do të sillet si një dhe do të mbrojë interesat e saja. Prioritet yni do të jetë që të minimizojmë paqartësinë për qytetarët tanë, punët dhe shtetet anëtare, të cilat u shkaktuan nga vendimi i Britanisë”, transmeton AP.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Valbona Selimllari lë karrigen e jurisë dhe ngjitet në skenë, me vallen e Tropojës

Sa herë që kërcimet në DWM u dedikohen valleve shqiptare, i gjithë...
Read More