“Luajnë jashtë në shi dhe bëhen me baltë”: Mijëra njerëz duan të çojnë fëmijët te ky kopshtGjermanët e kanë eksperimentuar dhe thonë se kanë pasur sukses.

Tashmë është radha e anglezëve.

I pari kopsht për fëmijët në natyrë ka tërhequr vëmendjen dhe interesin e mijëra prindërve.

Kopshti quhet “Little Forest Folk”.

Fëmijët nga mosha 2 deri në 5 vjeç e kalojnë ditën jashtë duke luajtur, nuk ka rëndësi nëse bëhen me baltë apo bie shi.

Kopshti është i vendosur në një pyll dhe ka fituar një çmim prestigjioz nga Mbretëresha.

Tashmë janë shumë prindër që duan të regjistrojnë fëmijët aty.

Të tilla kopshte thuhet se nxisin fëmijët që të bëhen më të fortë, më me karakter, të duan natyrën dhe të zhvillojnë kreativitetin lirshëm.

Në Gjermani, fëmijët lihen në pyll dhe largohen deri në atë distancë derisa u dëgjohet zëri.

kopshti1kopshti2kopshti3kopshti4kopshti5kopshti6
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Jonida Shehu së shpejti në një format të ri televiziv..

      I ka qëndruar pak kohë larg ekranit, por tashmë pritet...
Read More