Martohet Kledi Kadiu, ja disa foto nga dasma madhështore e tijBalerini i njohur shqiptar Kledi Kadiu, ditën e djeshme kurorëzoi dashurinë e tij në martesë.

Kledi Kadiu prej kohësh është në një marrëdhënie me Charlotte Lazzari, një shtetase franceze me të cilën ka dhe një vajzë, Lean.

Sakaq Ceremonia e dasmës u zhvillua buzë liqenit të Braçianos, ndërsa muk munguan as të ftuarit VIP.

Anbeta Toromani, Dorian Grori, balerina italiane Rosella Brescia, Ilir Shaqiri etj, ishin pjesë e dasmës së kolegut të tyre, ndërkohë Ilir Shaqiri zbuloi disa foto nga dasma elegante e balerinit shqiptar.

Ja disa foto te Kledit Kadiut nga dasma…

kledi1kledi2kledi3

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Best Female Singer: Ermonela Jaho, finaliste mes yjeve botërore

Ermonela Jaho, finaliste në Bachtrack Opera Awards në kategorinë ‘Best Female Singer’....
Read More