Me këtë ushtrim Salma ka arritur të ketë bel të përsosurSalma Hayek konsiderohet që është njëra ndër aktoret më të bukura, ndërkaq tani ka zbuluar se si e mban linjën e trupit, posaçërisht të belit për të cilin ia kanë lakmi shumica.

Edhe pse shumë herë ka qenë e shpallur femra më e bukur në botë, ajo thotë që nuk është tip femre e cila me orë të tëra ushtron në palestër.

Në të vërtetë, shumë herë ka theksuar që praktikon pilatesin dhe jogën, mirëpo i kushton shumë kujdes ushqimit.

Është e njohur që kilogramët që i ka fituar gjatë shtatzënisë i ka humbur me programin e detoksifikimit me shumë lëngje natyrale nga pemët dhe perimet.

Ylli dyzetvjeçar ka treguar për revistën Glamour se si dukja e trupit i ka ndryshuar plotësisht pasi që ka lindur vajzën – Valentina.

“Kam fituar shumë kilogramë dhe pas shtatzënisë kam filluar më shumë të vlerësoj atë që më parë vazhdimisht e kam kritikuar”, ka thënë ajo.

Format e saj ende janë shumë joshëse, ndërkaq belin e hollë e mban me ushtrime shumë të thjeshta, të cilat mund të bëhen në shtëpi:

-Qëndroni në hap dhe në të dy duart merrni shishet, pesha e të cilave ju përshtatet.

-Përkuluni majtas pastaj djathtas, mirëpo turpin mbani drejt.

-Çdo herë kur ktheheni në pozitën vertikale, ngrini shishet mbi kokë.

-Duart nuk bën t’i mbani rrafsh deri në fund të bërrylave, ndërkaq shuplaket le të jenë të kthyera përpara. Një seri përbëhet nga 4 veprime alternative në secilën anë.

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Rikthimi i vizave? Qeveria jep mesazhe qetësuese, Nishani: Alarm!

Autoritetet shqiptare kanë mohuar dje që të ekzistojë një rrezik aktual për...
Read More