Modriç: Anglezët nuk na respektuan, kjo na karikoi

Modriç ishte sërish fantastik në sfidën ndaj Anglisë dhe pas takimit gjysmëfinal shpërtheu ndaj atyre që parashikuan një fitore të lehtë angleze, raporton Sport Ekspres.

Shumë njerëz flisnin, gazetarë anglezë, analistë e opinionistë. E nënvlerësuan Kroacinë dhe ky este një gabim gjigant. Gjithë ato fjalë, i lexuam e i dëgjuam dhe thamë: ‘OK, do ta shohim sonte kush është i lodhur’. Ata duhet të jenë më të përulur dhe të kenë më shumë respekt për kundërshtarin”.

“Ne u treguam se nuk ishim të lodhur, në dominuam mendërisht dhe fizikisht. Duhet të kishim fituar pa shkuar në shtesa. Bëmë diçka të madhe, është një ëndërr e bërë realitet. Jemi krenarë, bëmë diçka pa precedent në historinë e Kroacisë”.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Luana Vjollca zbulon historinë: Lashë motrën mes çunave për t’i rrahur

Moderatorja e njohur shqiptare, Luana Vjollca ka treguar një histori të jetës...
Read More