Ndërron jetë edhe autori i krimit: Kush ishte 31-vjeçari që vrau të renë dhe qëlloi vetenKy është Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Çuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në kokë.

Ai ndërroi jetë rreth një orë e gjysmë më vonë në Spitalin e Traumës.

Mësohet se i riu ishte nga Kalimashi i Kukësit dhe jetonte në Tiranë.

Ai kishte mbaruar studimet në Universitetin Politeknik të Tiranës për inxhinier mekanik dhe jetonte prej vitesh në kryeqytet.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën “Eshref Frasheri”, ku 31- vjeçari ka qëlluar me armë zjarri pistoletë 19-vjeçaren, e cila ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Autori më pas ka qëlluar dhe veten me armë zjarri.

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Maksi shkau

Nga Edison Ypi Rrugët, sheshet, ngrehinat, zyrat, shkollat, burgjet, dhe gjithçka tjetër,...
Read More