Ndërtohet skena e ngjarjes, si u masakrua me thikë 22-vjeçari në TiranëNjë çaj i ftohtë i mbetur përgjysmë është ende mbi tavolinë. Njolla gjaku dhe shenja mbi makinë, ku Marvi Mihali, 22-vjeçari nga Tirana u masakrua me thikë pas një sherri banal.

Skena e krimit është ende e freskët dhe i ruan të gjitha provat e natës së shkuar, ku i riu nga Tirana, djalë i vetëm u përfshi në një sherr për një karikues telefoni dhe humbi jetën.

Gazetarja Klodjana Lala rindërtoi nga vendi i ngjarjes për “BalkanWeb” skenën e krimit fatal nisur edhe nga të dhënat e policisë dhe gjurmët e dukshme të gjetura në vend.

Sipas saj, pasi kanë nisur të zihen 19-vjeçari Dejvi Bitraj e ka tërhequr Marvin jashtë lokali, pranë një makine. Aty ka thirrur në ndihmë djalin e xhaxhait të tij, Eugenin i cili ka nxjerrë armën e ftohtë duke e qëlluar me thikë 22-vjeçarin. Pasi e kanë futur në kënd, në ndihmë i kanë shkuar edhe 2 shokët.

Mësohet se shkak për sherrin ka qenë një karikues telefoni. Ndërkohë një patrullë policie vijon të qëndrojë në vendin e ngjarjes.

Policia arrestoi si autor të dyshuar pak orë pas krimit 24-vjeçarin Eugen Bitraj, ndërsa si bashkëpunëtore në krim shtetasit:

– Dejvi Bitraj,19 vjeç, banues në Tiranë;
– Kridens Alla,19 vjeç, banues Tiranë;
– Marsel Alla, 23 vjeç, banues Tiranë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Nëna e volejbollistit të vrarë para 7 vitesh: Dua drejtësi, djalin ma vranë 3 herë

Reforma në drejtësi me kumbarë ambasadorët Donald Lu e Romana Vlahutin është...
Read More