Një xhaketë Zara shkakton tërmet: “Mua nuk më bëhet vonë vërtetë, po ty?”Besojeni ose jo, argumenti kryesor i këtyre orëve të fundit në shumicën e mediave të huaja, kryesisht amerikane, është një xhaketë e veshur nga Zonja e Parë e SHBA, Melania Trump.

Ajo kishte veshur një xhaketë ushtarake me kapuç të kompanisë Zara, me një vlerë 39 dollarë.

Por nuk ishte kjo arsyeja e revoltës së shumë personazheve të njohur në SHBA.

Në shpinën e xhaketës shkruhet: “Mua nuk më bëhet vonë vërtet, po ty?”

Ironia është se Zonja e Parë po shkonte të vizitonte një qendër të emigrantëve në Teksas.

Pikërisht ndarja e familjeve të emigrantëve është bërë kryefjalë e mediave orët e fundit.

Ndaj kjo xhaketë duket ironike.

Me dhjetëra yje të Hollivudit postuan mesazhe kundër Zonjës së Parë.

Aktorja Julia Louis-Dreyfus ishte më e thjeshtë në mesazhin e saj kundër Melania Trump: “Nuk njeh fund historia e këtyre budallenjve”.

Ashtu siç mund të mendohej, i pari që i ka dalë në mbrojtje asaj, ka qenë i shoqi, presidenti amerikan Donald Trump.

“Mbishkrimi te xhaketa e Melania i referohet Medias së Lajmeve të Rreme. Melania ka mësuar se sa të pandershëm janë ata, dhe nuk i bëhet më vonë”, shkroi ai në Twitter.

melania1melania2melania3melania4
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Sikur Marilyn Monroe të ishte ende gjallë…

  Sikur ajo të ishte ende gjallë, Marilyn Monroe do të kishte...
Read More