Rama: Ja pamjet nga faza e dytë e projektit në Lungomare! 

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i  vendit, Edi Rama ka përzgjedhur t’i urojë shqiptarëve ‘një ditë të mbarë’ me disa foto nga faza e dytë e projektit të Lungomares në Vlorë.

Kjo fazë nis në shtator, do të shtrihet deri te Tuneli i Ujit të Ftohtë dhe do të krijojë një hapësirë të madhe buzë detit.

MIRËMËNGJES 😃

dhe me këto pamje të projektit të fazës së dytë të Lungomares së Vlorës, që nis të zbatohet në shtator dhe do të shtrihet deri tek Tuneli i Ujit të Ftohtë, duke krijuar një tjetër hapësirë urbane fantastike buzë detit, ju uroj një ditë të mbarë 😊

lungomarelungomare1lungomare2lungomare3
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Hjuston/ ‘Harvey’ lë 20 familje shqiptare pa shtëpi, humbasin gjithçka

Stuhia “Harvey” pritet të godasë sërish sot Teksasin. Sipas parashikimeve disa zona...
Read More