“Rama mori 9.6 milionë euro ryshfet, u takua me rusët në Rinas”

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook ka publikuar detaje për çështjen e fundit që është bërë publike ditën e sotme në media, atë të shitjes së rafinerisë së Ballshit tek kompania ruse “Gumvor”.

Sipas qytetarit dixhital, të cilin Berisha e quan “person të mirëinformuar”, kryeministri Edi Rama është takuar fshehurazi në Rinas ku është mbyllur një pazar paraprak prej 9.6 milionë euro.

Qytetari i ka dërguar ish-kryeministrit të dhënat e fluturimit të shefit të Gumvor, Torbjon Tornqvist.

Statusi i plotë i Berishës:

Rama merr ryshfet 9.6 milione euro nepermjet bankes se familjes, ABI Bank!I dorezon naften shqiptare Kompanise Gumvor! sb

“Pershendetje Doktor! Nje person i mireinformuar më shkruan: Shefi ekzekutiv i Gumvor Torbjon Tornqvist ka arritur me çarter sekret ne Rinas dhe ka mbyllur nje takin sekret me Ramen, po kombinohet nje kalim total i naftes shqiptare ne lindje duke bashkepunuar kinezet e Bankers me ruset e Gumvor. Paraprakisht 9. 6 milione € jane levruar si bakshish nepermes bankes se familjes se tij ABI Bank nga konto e Toskenergji tek IRTC e Besos. Tani do behet pazari qe Gumvor nepermes kompanise Guask Baylis te prodhoje pa cilesi dhe te shmange taksat. Depozitimi i prodhimit do behet ne depon e nje deputeti. Të uroj jete të gjate! Ja dhe te dhenat e levizjes se çarterit te Torbjon.
Date Departure Arrival Aircraft Duration
Friday
01-Jun-2018
04:25PM CEST
Rinas Mother Teresa – TIA
06:18PM CEST
Geneva Cointrin Int’l – GVA

1h 53m
Friday
01-Jun-2018
09:44AM CEST
Geneva Cointrin Int’l – GVA
11:30AM CEST (?)
Rinas Mother Teresa – TIA

1h 46m
Operator Tag Aviation “Tag Aviation”.Tag Aviation 288
FPG288

Shkruar Nga
More from Redaksia

Pas operacionit estetik në mjekër, këngëtarja shfaqet për herë të parë në publik

Disa ditë më parë këngëtraja Çiljeta Xhilaga, ka bërë një ndërhyrje në...
Read More