Rama publikon projektin e rrugës së re me 14 nënkalime e 12 ura: Ja zonat që lidhen

Kryeministri Edi Rama ka publikuar video-projektin e rrugës se re Thumanë-Fushë Krujë-Kashar. Rruga do të ketë 14 nënkalime, 34 rrugë dytësore, 12 ura dhe 3 mbikalime.

Rruga do të lidhë veriun e Shqipërisë e Kosovën me aeroportin “Nënë Tereza” e me Portin e Durrësit.

MIRËMËNGJES 😃 

dhe me projektin e rrugës së re Thumanë-Fushë Krujë-Kashar, pjesë e Programit Kombëtar “1 Miliard për Rindërtim” (Shpejtësia e projektuar 140 km/h, 14 nënkalime, 34 rrugë dytësore, 12 ura dhe 3 mbikalime), e cila do të lidhë me infrastrukturë moderne veriun e Shqipërisë e Kosovën me aeroportin “Nënë Tereza” e me Portin e Durrësit dhe tanimë është në fazën finale të përgatitjes për zbatim, ju uroj një ditë të mbarë👍

Shkruar Nga
More from Redaksia

Fruti që pastron trupin nga toksinat dhe ju ndihmon të humbisni peshë

Prej sa kohësh nuk detoksifikoni trupin tuaj? Dëshironi të humbni disa kile...
Read More