Rama vazhdon me Forcat e Armatosura: Ja çfarë videoje postoi sot

Pasi dha dje lajmin se në Shqipëri, konkretisht në Kuçovë, do të ndërtohet baza e parë ajrore e NATO-s në Ballkanin Perëndimor, kryeministri Edi Rama ndan me ndjekësit në ‘Facebook’ një ditë nga stërvitja e Forcave të Armatosura.

Përmes një postimi në rrjetin social Rama tregon se si Forcat e Armatosura vijojnë punën në terren, për të qenë të gatshëm në çdo situatë në kudër të sezonit turistik, pavarësisht temperaturave të larta.

“MIRËMËNGJES 😃 dhe me këtë videoinformacion mbi gatishmërinë e rritur të Forcave të Armatosura në këto ditë të nxehta për të përballuar çdo situatë emergjente dhe për të kontribuar në sigurimin e një sezoni turistik të mbarë, ju uroj një të diel të qetë👍”, shkruan Rama.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Një Marrëveshje e Re si ajo e Mukjes – e domosdoshme për ditët e sotme

Nga Pirro Prifti Si para 2 ditëve, 75 vite më parë, më...
Read More