Bota

Tronditëse, trupi i pajetë i gazetares gjendet në park

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:08 - 07/10/18 |
mapo.al

Një gazetare nga Bullgaria, Viktoria Marinova është gjetur e vdekur në një park në qytetin e Ruse pranë lumit Danub, shkruan BBC.


Nuk dihet nëse vrasja është e lidhur me punën e saj si reportere në stacionin televiziv lokal, TVN. Policia ka nisur hetimet për jetën e saj personale dhe profesionale. Policia në Bullgari po heton vrasjen e reporterit hetues Viktoria Marinova.


Përfaqësuesi i Lirisë së Medias për Projektin e Raportimit të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (OSBE) bëri thirrje urgjente për hetim pasi personat përgjegjës për vrasjen e 30-vjeçares do të gjykohen para ligjit.


Ende nuk dihet se cfarë ka ndodhur në të vërtetë me gazetaren.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas