Tronditëse, trupi i pajetë i gazetares gjendet në parkNjë gazetare nga Bullgaria, Viktoria Marinova është gjetur e vdekur në një park në qytetin e Ruse pranë lumit Danub, shkruan BBC.

Nuk dihet nëse vrasja është e lidhur me punën e saj si reportere në stacionin televiziv lokal, TVN. Policia ka nisur hetimet për jetën e saj personale dhe profesionale.

Policia në Bullgari po heton vrasjen e reporterit hetues Viktoria Marinova.

Përfaqësuesi i Lirisë së Medias për Projektin e Raportimit të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (OSBE) bëri thirrje urgjente për hetim pasi personat përgjegjës për vrasjen e 30-vjeçares do të gjykohen para ligjit.

Ende nuk dihet se cfarë ka ndodhur në të vërtetë me gazetaren.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Rishfaqet Mimoza Ahmeti! Ja sa ka ndryshuar shkrimtarja e njohur…

Shkrimtarja dhe poetja shqiptare Mimoza Ahmeti prej disa kohësh i është larguar...
Read More