Vila e mbretit belg, Leopold II, vila më e shtrenjtë në botë..

Një vilë me 14 dhoma gjumi ka dalë në shitje për çmimin befasues: 410 milionë dollarë.

Vila i përkiste dikur mbretit belg, Leopold II.

Në këtë mënyrë, vila në jug të Francës, është shtëpia më e shtrenjtë në botë.

Këto foto të rralla tregojnë për herë të parë se si është vila 187-vjeçare.

Ajo ka ruajtur shkëlqimin e saj mbretëror.

Pamja spektakolare që ofron banesa nuk ka të paguar. Ajo ka po ashtu një kopsht fantastik.

Shtëpia u ble nga mbreti belg nga fitimet e tij në Afrikë.

1234567891011121314
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

I mbijetuar i Holokaustit boton letrën nga e ëma: “Më dëgjo, koha shëron çdo gjë..”

Një i mbijetuar i Holokaustit, më në fund ka lexuar dhe ka...
Read More