Vrasja e biznesmenit në Vlorë, dy autorët janë nga Tepelena, emrat..Dy persona janë shpallur në kërkim nga Policia e Vlorës për atentatin me vdekje të dy netëve më parë, ku u ekzekutua biznesmeni Vasil Dervishaj.

Në një konferencë për media, drejtori i policisë së qytetit bregdetar u shpreh se është zbardhur dinamika dhe janë identifikuar autorët e dyshuar.

Autoret e dyshuar te shpallur në kërkim janë:

-E.A., 31 vjeç, lindur në Tepelenë dhe banues në Vlorë;

-A.C., 28 vjeç, lindur në Tepelenë dhe banues në Vlorë.

Ka qenë drejtori i Policisë së Vlorës, Gentian Shehaj ai që ka bërë publike detajet për mediat.

Janë arrestuar dy persona që kanë qenë bashkëpunëtorë:

-Nekid Arapi, 21 vjeç, banues në Vlorë,

-Amarildo Grembi (Muka), 28 vjeç, banues në Vlorë.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Dua Lipa për herë të dytë krah ish të dashurit të Rita Orës

  Rita Ora dhe Dua Lipa duket se kanë një armiqësi të...
Read More